این سنگها بودن که مرا به ثروت رساندند

این سنگها بودن که مرا به ثروت رساندند

زمانی که شروع به فعالیت در حوزه ی انواع سنگ کردم دریچه ای از پول وثروت به زندگی ام گشوده شده و من توانستم به سرعت کسب و کار خود را گسترش دهم و به درآمد میلیاردی برسم. در ادامه در رابطه با این محصولات سود ده بیشتر صحبت خواهم کرد.

سنگ ساختمان

سنگ گرانیت از واژه ی لاتینِ گرانوم ، به معنی خَرمن گرفته شده است. درزمان گذشته به محل انباشته کردن گندم‌های دروشده، خرمن گفته می شد لذا بخاطر وجه تشابهی که ساختار سنگ ساختمان خرمن گندم دارد، نام” گرانوم ” را بر آن نهاده اند. سنگ گرانیت دارای بافتی ازدانه‌های متوسط تا درشت است. این سنگ به علت وجود کانی های مختلف دارای تنوع رنگی مانند سفید، خاکستری روشن و تیره، سبز، صورتی متمایل به قرمز، سبز و مشکی یافت می شود.سنگ گرانیت (خارا) با چگالی ۲.۷۵  گرم بر سانتی متر مکعب، از سنگین ترین سنگ‌ها به شمار می آید. ویژگی سنگ گرانیت

سنگ ساختمان

سنگ

به عنوان کف‌پوش و سنگ پله درمکان‌هایی شلوغ و پررفت‌وآمد، مثل پاساژهای تجاری، ادرات، بانک ها و موسسات و برای بدنه ساختمان چه در داخل و چه در بیرون

برای میز پیشخوان ( کانترتاپ ) ،صفحه روی کابینت، سنگ اپن بهترین گزینه در میان هر نوع مصالح و سنگ است.

سنگ گرانیت به دلیل تخلخل رو به صفر دارای سطح صاف و وزن بسیار بالاست. از این رو حتی الامکان از آن برای نمای ساختمان استفاده نمی شود. البته برای وزن آن می توان از سنگ هایی با ضخامت بسیار کم مطابق با آخرین تکنولوژی روز استفاده کرد. موضوع دیگر در نحوه اتصال است که برای جبران وزن زیاد بجای ملات سیمانی می توان از چسب سنگ استفاده کرد.

ادامه مطلب  همه ثروت‌ ها از یک اندیشه به دست می آیند

سنگ بازالت از دسته سنگ های معروف آذرین بیرونی است، که درکشور ایران به وفور وجود دارد. همینطور درکره‌ی ماه نیز، به فراوانی یافت می شود. سنگ بازالت به شکل تمام بلورین، نیمه بلورین و گاهی شیشه است.از سنگ بازالت به صورت سنگ فرآوری شده و کوپ درجداول خیابان ها، کف پیاده روها و به صورت ساییده شده و یا چرمی در نمای ساختمانی به کار گرفته می شود. تخلخل های موجود در بافت سنگ موجب نفوذ و چسبندگی هر چه بیشتر ملات و سیمان در سنگ شده است. به طوریکه از کنده شدن و سقوط سنگ در طی زمان، پیشگیری می کند. همین موضوع باعث جلب توجه اکثر ساختمان سازان به استفاده از سنگ تراورتن در ساختمان به خصوص در نمای بیرونی با ارتفاع های بسیار شده است.

سنگ

سنگ گرانیت

از دیگر کاربردهای آن به استفاده در قرنیز دیوار و سنگ گرانیت کنارپله می توان اشاره کرد. همانطور که گفته شد سنگ تراورتن نتیجه ی فشرده شدن لایه های رسوبی دریا با گذشت زمان است. پس انتظارمی رود شکل ظاهری تراوتن سنگی با رگه های نواری به همراه رنگ های متنوع باشد. از این رو سنگ تراورتن با سورت بندی های متفاوتی در بازار کد بندی شده است. هرچه رگه ها وناخالصی های تراورتن کمترباشد استحکام سنگ تراورتن هم بیشتر خواهد بود. از تراورتن برای سنگ پله و کف و دیوارهای داخلی نیز می توان استفاده کرد. اما از آنجایی که تراورتن ها ذاتا جرم پذیرند توصیه به کاربرد آن ها برای کف مکان های عمومی نمی شود. همچنین به دلیل درصد جذب آب بهتر است در سرویس های بهداشتی به کار گرفته نشوند.

ادامه مطلب  با آجر قدم به قدم به موفقیت نزدیکتر شدم

سنگ گرانیت

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *