با این روش شما هم مثل من ثروتمند می شوید

با این روش شما هم مثل من ثروتمند می شوید

بهتر است تا این مورد را بدانید که یکی از روش هایی که شما را به راحتی به ثروت می رساند این است که بتوانید با هوش مالی و ذهنی خود به کسب و کار خود در حوزه هایی پرسود از جمله بلوک پرلیتی که از مصالح پرطرفدار است رونق دهید.

بلوک پرلیتی

دلایل بی‌شماری وجود دارد که باعث می‌شود نزدیک به ۵۰٪ از بلوک پرلیتی به عنوان ماده پُرکننده در صنعت ساخت‌وساز استفاده شود. برخی از این دلایل شامل کیفیت بالای عایق، وزن سبک و سازگاری آن است. اما آنچه واقعاً این بلوک را به ماده‌ای سودمند تبدیل کرده است، اقتصاد و صرفه‌جویی هزینه است. بازده سرمایه‌گذاری هنگام استفاده از پرلیت بسیار عالی است، زیرا بهره اقتصادی آن برای ساخت بتن سبک منجر به بازگشت سرمایه می‌شود. همچنین بلوک بتونی پرلیت سبک بوده و در برابر شرایط لرزه‌ای (زلزله) مقاومت خوبی دارد، به طوری که پشتیبانی ساختاری مناسبی در مقابل بارهای استاتیک و دینامیکی دارد.

بلوک پرلیتی

بلوک سفالی سقفی

برای روند کار با بلوک سفالی سقفی تیرچه ها را بر روی سقف بین تیرآهن ها قرار می دهند با حدود فاصله ۵۰ سانتی متری و پس از آن بلوک ها را در وسط این تیرچه ها قرار می دهند تا کامل سقف را بپوشاند. پس از آن که بلوک گذاری کامل شد میلگردهای مش توری را روی سقف قرار می دهند. تا کامل روی بلوک ها را پوشش دهد سپس بتن ها را بر روی سقف ریخته و ابتدا به صورت دستی و بعد با یک دستگاه که دارای غلطک است سیمان های روی سقف را صاف می کنند. سیمان ها روی بلوک ها و تمامی درزهای بین بلوک ها قرار می گیرد تا کامل سقف را بپوشاند و محکم شود. نکته مهم که باید به آن توجه کرد که دانسیته زیر ۷ کیلوگرم در متر مکعب برای سقف به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون مناسب نیست. مصرف کنندگان در صورتی که قصد خرید با حجم زیاد دارند، می توانند وزن انواع بلوک های سقفی به نسبت دانسیته آنها را در زیر ببیند.

ادامه مطلب  خیال پردازی یک ابزاری بود که من را در ثروتمند شدن یاری کرد

بلوک سفالی سقفی

بلوک سیمانی

استاندارد مصالح ساختمانی ایران به شماره ISIRI 70-1 بیان می کند که بلوک‌ سیمانی دیواری باید در اندازه‌ های ۴۰×۳۰×۲۰ ، ۴۰×۲۰×۲۰ و ۴۰×۱۰×۲۰ سانتی متر ساخته شوند. در این استاندارد آمده است که جمع طول قطعات توپر باید بیش از کل طول در همان جهت باشد و سطح بخش‌ های پر بیش از ۵۰ درصد سطح کل بلوک در جهت عمود بر بار وارده را در بر گیرد. در این استاندارد ضخامت حداقل جداره‌ ها و پوسته خارجی بلوک‌ ها برای بلوک‌ های کوچک ۳ سانتی متر و برای بلوک‌های متوسط و بزرگ ۴ سانتی متر تعیین شده است. عمدتا از سیمان پرتلند (Portland Cement)، ترکیب شن و ماسه (Sand and Gravel) و آب (Water) تولید می‌ شود. این مواد به میزان معینی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و گاهی افزودنی‌ های دیگری به آن ها نیز اضافه می‌ گردد. در مرحله‌ آخر تولید بلوک‌ ها باید به عمل‌ آوری و محافظت از بلوک (محافظت در برابر تابش، گرما، سرما، باد و بارندگی) توجه نمود.

بلوک سیمانی

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *