خاک رس بنتونیت

با تلاش به موفقیت های بزرگی رسیدم

ذهن های عالی ایده‌ها را توضیح می دهند. ذهن‌های متوسط در مورد اتفاقات صحبت می‌کنند. ذهن های کوچک در مورد افراد حرف می‌زنند. من با استفاده از هوش خود ایده هایی که در سرم  بود را عملی کرده و در زمینه بنتونیت به ثروت رسیدم.

بنتونیت بتن

بنتونیت بتن یکی از مواد در ساخت بتن پلاستیکی است که در ساختمان سازی کاربرد دارد در این مقاله با نکاتی از آن آشنا می شویم.

بنتونیت از حاصل تغییر ذرات کوچک خاکستری تشکیل یافته به دلیل نزدیک بودن به منطقه بنتون بنتونیت نام گرفته است.در ساخت بتن پلاستیکی که به عنوان تثبیت کننده در ساختمان سازی است از بنتونیت بتن استفاده می شود.

بنتونیت از خاک رس ساخته میشود که ۳۰۰ درصد در مقابل نفوذ آب مقاوم است.

شاید برایتان سوال پیش بیاید کاربرد بنتونیت در ساختمان سازی چیست؟

بنتونیت در کاربردهای مهندسی عمران به طور سنتی به عنوان یک عامل تیکسوتروپیک نگهدارنده و روان کننده در دیوارهای دیافراگمی و فونداسیون ها در حفر تونل در حفاری جهت افقی و لوله جک استفاده می شود.

بنتونیت بتن

بنتونیت چاه ارت

بنتونیت چاه ارت یک بنتونیت پایه کربن است که کاربردهای بسیاری در صنعت دارد، در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با ما همراه شوید.

از پرکاربردترین عناصر طبیعی و مواد معدنی شناسایی شده می‌ توان به بنتونیت اشاره داشت، این نوع محصول در شرایط خاص و در مکان های مخصوص تولید می شود.

بنتونیت پایه کربن که به بنتونیت چاه ارت نیز معروف است بیشتر در حفر چاه های ساختمان ها کاربرد دارد، این بنتونیت محاسن بسیار مهمی دارد که از جمله آن ها باید به پایداری شیمیایی بالا اشاره کرد.

ادامه مطلب  در اوقات فراغت خود کار نکنیم

این عنصر مهم که از ترکیب نمودن مواد شیمیایی و معدنی بر پایه کربن تولید می‌ شود در سیستم ارتینگ و چاه ارت کاربرد گسترده دارد.

بنتونیت بر پایه کربن در مقابل فرسایش مقاومت بالایی داشته و قابلیت حل شدن آن فوق العاده پایین است.

بنتونیت چاه ارت

خاک رس بنتونیت

خاک رس بنتونیت براساس انواع به سه دسته کلسیم، سدیم، پتاسیم طبقه بندی می شود، اما در صنعت سرامیک بنتونیت سدیم مورد توجه است.

بنتونیت‌های سدیم دارای اندازه بسیار کوچک هستند، ترکیب این ماده معدنی را پلاستیکی ترین ونفوذ ناپذیرترین ماده رسی مورد استفاده درسرامیک می داند.

هم چنین رنگ بنتونیت سدیم باید سفید و ریزمغذی باشد تا به عنوان ماده معدنی اصلی صنعت کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد.

بنتونیت سدیمی مخصوص سرامیک بسیارخالص و سفید است و می تواند به طور ایده ال به عنوان یک عامل تعلیق درلعاب سازی وصنایع کاشی و سرامیک استفاده شود.

مزیت اصلی بنتونیت خاک رس توانایی در بازسازی خواص ماسه سیلیسی می باشد.

این به شما اجازه می دهد که بعد از ریختن مواد مذاب واتمام ریخته گری، دوباره ازمخلوط درون قالب که ماسه وبنتونیت است استفاده کنید.

استفاده مکررازمخلوط قالب گیری با بنتونیت به طورقابل توجهی هزینه های شما را کاهش می دهد.

خاک رس بنتونیت

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *