با زعفران طلای سرخ ثروتم چند برابر شد

با زعفران طلای سرخ ثروتم چند برابر شد

برای همه جهان روشن است که کشور ایران از قطب های اصلی تولید زعفران است و با کیفیت ترین انواع زعفران در کشور ما تولید می شود همین امر کافی می باشد که متقاضیان زیادی از سراسر کشورها داشته باشد و به عنوان طلای سرخ شناخته شود. در حال نیز من یکی از تاجران زعفران در کشور ایران می باشم که فروش بالایی از تولید این محصول دارم.

زعفران مشهد اصل

در کشور ما نیز یکی از محبوب ترین تجارت ها، تجارت زعفران می باشد زیرا همان طور که اشاره شد زعفران ایران یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین زعفران های دنیا می باشد.

بدون شک یکی از محصولاتی که یک تاجر را حرفه ای و موفق می کند تجارت زعفران مشهد اصل می باشد جالب است بدانید که یکی از گران ترین ادویه های دنیا همین گیاه می باشد که در بین همه مردم از طرفداران زیادی برخوردار می باشد.

زعفران دارای ترکیبات مختلفی می باشد که امروزه میزان و مقدار این ترکیبات در آزمایشگاه ها از طریق آزمایش قبل از تجارت زعفران بررسی می شود.

به طور کلی از زعفران می توان به عنوان یکی از محصولات استراتژیک در کشور ما یاد کرد که همواره کشور های مختلف جهت خرید زعفران ایرانی پیش قدم می باشند زیرا از زعفران کشور ما به عنوان با کیفیت ترین نوع این گیاه یاد می کنند.

زعفران مشهد اصل

زعفران ممتاز قائنات

زعفران طبیعی کمی طعم تلخ دارد که تلخی آن به خاطر وجود پیکرو کروسین می باشد، سرخی رنگ زعفران ممتاز قائنات به خاطر وجود رنگدانه هایی مثل کروسین و کروستین می باشد و عطر آن به خاطر اسانس فرار به نام سافرانال می باشد.

ادامه مطلب  برنامه ای برای درست پولدار شدن

زعفران به دلیل خشکسالی بودن زیاد آن خاصیت جذب رطوبت بالای محیط را دارد و این رطوبت بالا باعث فساد و کپک زدگی زعفران می شود.

در نتیجه باید از ظروفی در بسته بندی استفاده شود که مانع جذب رطوبت شود و رطوبت پایین از تغییر در رنگدانه های کروسین و پیکروکروسین و در نهایت از تیره شدن زعفران جلوگیری می کند و به طور خلاصه رطوبت زیاد و خشک کردن مجدد زعفران باعث سیاه شدن زعفران و بد پسندی مشتری می شود.

البته ناگفته نماند که زعفران به تدریج و با گذشت زمان عطر و رنگ و کیفیت خود را از دست می دهد.

به عنوان مثال زعفرانی که ۵ سال از تولید آن گذشته است. کیفیت لازمه را در عطر و طعم نسبت به  زعفران سال اول نخواهد داشت ولی بسته بندی در شرایط استاندارد می تواند تا حد زیادی از کاهش کیفیت زعفران جلوگیری کند.

زعفران ممتاز قائنات

زعفران ايرانی

ایران و تاثیر قیمت بازار در ایران تصمیم گیرنده قیمت بازار زعفران ایرانی است. ما در ایران هستیم که تصمیم می گیریم قیمت بازار جهانی زعفران چقدر باشد.

اگر ما زعفران را نفروشیم بازار جهانی مجبور می‌شود که با قیمت ‌زعفران ما کنار بیاید.

یعنی اگر الان زعفران کارهای ما بگویند که ما می‌خواهیم آن را به دو برابر قیمت بفروشیم، اسپانیا هم قیمت ‌زعفرانش را دو برابر می‌کند و بازار جهانی مجبور است که با قیمت ما کنار بیاید. چون ۷۰ درصد بازار زعفران سهم ایران است.

اگر به ارزش واردات نگاه کنیم می بینیم که صادرات از ایران، روند حجم مبلغ صادراتی اش به هنگ کنگ افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۶ حدود ۷٫۱ میلیون دلار ، ۱۹ میلیون دلار، ۷۷ میلیون دلار و الان نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار دارد به آنجا وارد می کند که کل باری که به آنجا وارد می کند ۷۷ میلیون دلارش متعلق به ایران است.

ادامه مطلب  خرید کش شلوار پهن

در این کشور حدود ۴ هزار دلار برای هر کیلو زعفران تعرفه واردات در نظر گرفته شده و البته برای حجم کالا هم هر کیلو حدود ۱۸۴۷ دلار در نظر گرفته می شود.

زعفران ايرانی

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


خطای RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 0 bytes received