با پرتقال مزه شیرین ثروت را چشیدم

با پرتقال مزه شیرین ثروت را چشیدم

از زمانی که بازارهای هدف محصول باغ ها را بررسی کردم متوجه شدم که پرتقال به دلیل مزه همه پسندی که دارد می تواند بهترین محصول تجاری باشد تا آن که تصمیم به تولید گرفتم و در انواع مدل ها که در زیر آمده است توانستم به ثروت برسم.

پرتقال شیرین

طبع پرتقال با افراد سرد مزاج سازگار نیست و باید آن را همراه با عسل، گلپر، نمک و گلنگبین مصرف کنند تا سردی آن کاهش یابد. اما افراد گرم مزاج می‌توانند این پرتقال شیرین را بدون مصلح مصرف کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، از انواع مختلف پرتقال می‌توان به پرتقال خونی، تامسون و تو سرخ اشاره کرد. این میوه سرشار از انواع ویتامین است و مصرف آن فواید فراوانی به دنبال دارد، اما طبع آن با مزاج برخی از افراد سازگار نیست و باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شود. برای پیشگیری از این مشکلات قبل از مصرف این میوه با طبع آن آشنا شوید تا در صورت لزوم آن را با مصلح مصرف کنید.

طبع پرتقال به طعم آن بستگی دارد، پرتقال ترش و شیرین طبع یکسانی ندارند. برخی از متخصصان طب سنتی معتقدند، طبع پرتقال شیرین سرد و‌تر است و برخی دیگر طبع آن را معتدل می‌دانند، هرچه پرتقال شیرین‌تر باشد، طبع آن به گرمی نزدیکتر است. طبع پرتقال ترش سرد و خشک است، هرچه این میوه ترش‌تر باشد، سردی آن هم بیشتر است.

پرتقال شیرین

پرتقال جنگلی

اما برای آنکه در  مورد پرتقال والنسیا قدری بیشتر بدانیم، بخشهایی از مصاحبه ایرنا با معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران درباره پرتقال جنگلی به اصطلاح کوهی را در ادامه آورده ایم:

ادامه مطلب  رسیدن به ثروت با راه کارهای ساده

معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی مازندران به خبرنگار ایرنا گفت: كوهی نامیدن پرتقال های والنسیا هیچ مبنای علمی ندارد و كاملا جنبه تبلیغاتی برای جذب مشتری و فروش دارد.

محمدتقی شكوهی با اشاره به اینكه در حال حاضر تنها در ۸۰۰ هكتار از اراضی باغی مازندران پرتقال والنسیا كشت می شود، گفت: پرتقال والنسیا از اقلام كم محصول پرتقال بوده و از هر هكتار حدود ۲۵ تن برداشت می شود در حالی كه تامسون به ازای هر هكتار حدود ۴۰ تن محصول می دهد.

وی از معایب پرتقال والنسیا یا به تعبیر فروشندگان پرتقال كوهی، به دیر رس بودن این نوع پرتقال و افزایش احتمال سرمازدگی در شرایط آب و هوایی متغییر مازندران اشاره كرد.

معاون تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی مازندران ادامه داد: زمان برداشت محصول پرتقال والنسیا از اواخر زمستان آغاز می شود كه امكان سرمازدگی آن را افزایش خواهد داد.

پرتقال جنگلی

پرتقال خونی

پرتقال خونی به دلیل دارا بودن مقادیر بسیاری آنتو سیانین برای درمان بیماری‌های قلبی بسیار مفید است. پرتقال خونی حاوی رنگدانه‌های قرمز رنگ شفابخشی است که دانشمندان معتقدند آب این پرتقال برای درمان بسیاری از اختلالات پزشکی از جمله چاقی، بیماری‌های قلبی و حتی سندروم درد روده بزرگ مفید است.

پرتقالهای خونی حاوی مقادیر بسیاری آنتو سیانین هستندو رنگدانه‌های قرمز، بنفش و آبی این میوه از بدن در برابر بیماری‌های بسیاری محافظت می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که آب پرتقال خونی از چاق شدن جلوگیری می‌کند و کسانیکه آب پرتقال خونی می‌نوشند در مقایسه با کسانیکه از آب پرتقال معمولی استفاده می‌کنند، کمتر در معرض حملات قلبی و عروقی قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب  با شال ثروت مانند تاجی روی سرم قرار گرفت

در یک تحقیق از میان ۲۵ داوطلبی که صبحانه مفصلی میل می‌کردند افرادی که آب میوه پرتقال خونی می‌نوشیدند به مراتب کمتر از دیگر افراد در معرض حملات قلبی و عروقی قرار گرفتند.

پرتقال خونی

 

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *