با یک قطره آب مقطر به دریای ثروت رسیدم

با یک قطره آب مقطر به دریای ثروت رسیدم

هیچ ثروتی یک شبه به دست نمی آید و نتیجه تلاش های ذره ذره می باشد، همه ی این تلاش های کوچک جمع آوری می شود و سرانجام شما را به ثروت می رساند. من نیز با شروع کسب و کار جدید خود در حوزه ی آب مقطر کم کم توانستم ثروت اندوزی کنم و در حال حاضر به یک میلیاردر تبدیل بشوم.

آب مقطر

در حال حاضر هر لیتر آب مقطر نوعی از آبهای یون زدایی شده هستند که می‌ تواند طی فرآیندهای مختلفی که در آزمایشگاه انجام می‌ شود تمام یونهای موجود در آب را کاملاً از بین ببرد.

آبی که ما می‌ نوشیم طی فرآیندهای مختلفی تصفیه و ضدعفونی می ‌شوند آبهایی که مورد مصرف انسانها قرار می‌ گیرند حاوی مقادیری از املاح و مواد معدنی هستند که به شکل یون در آب وجود دارند این املاح شامل کلسیم، سدیم، آهن، منیزیم و بسیاری دیگر از املاح است که وجود آنها در آب برای بدن انسان بسیار مهم و ضروری است و برخی نیز در آن وجود دارد که برای مصرف لازم است از آب جدا شوند.

آب مقطر

آب مقطر زلال

می توانید برای به دست آوردن چگالی آب مقطر زلال در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا بگوییم چظور در کارخانه آب دیونیزه این اتفاق می افتد، یکی از روشهایی که برای جداسازی یونها از آب استفاده می‌ شود روش دیونایزر است که در این روش دو رزین با بار مختلف وجود دارد و شامل کاتیونها و آنیونها هستند.

رزین کاتیونی تلاش می‌کند تا تمامی کاتیون‌ها را از بین برده و گروه‌ های اسید سولفوریک را بسازد که بار منفی دارند با وجود این‌ که این رزینها دارای سایتهای فعال با بار منفی هستند اما بر اساس کاتیون هایی که مبادله می‌ کنند به آنها کاتیونی که گفته می‌ شود که روی سایتهای انتقال این رزینها یونهای هیدروژن قرار می ‌گیرند.

ادامه مطلب  در موفقیت خود اولویت ها را بشناسیم و جدی بگیریم

آب مقطر زلال

آب مقطر خوراکی

بهتر است برای مشخص شدن سختی آب دیونیزه و یا فواید و کاربردهای آن با روش کار دستگاه آب مقطر خوراکی آشنا شوید دستگاه‌ های دیونایزر که به‌ صورت دو بستری وجود دارند در آنها رزینهای کاتیونی و آنیونی در دو ستون در کنار هم قرار دارند.

ابتدا آب با ورود به ستون کاتیونی در آن حرکت کرده و سپس وارد ستون آنیونی می‌ شود تا یون زدایی در آنها انجام شود این روش با ایجاد یک بستر اسیدی در ستون اول سبب می‌ شود تا آب کاتیونی شود در روش مخطط یون زدایی به‌ صورت یک‌ مرحله‌ای انجام می ‌شود پس‌ از اشباع شدن ستونها از یون‌هایی که از آبها جدا شده ‌است عملیات احیا صورت می‌ گیرد که برای این کار در ستون آنیونی از محلول اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک و همچنین برای احیای ستون آنیونی از محلول سود استفاده می‌شود.

آب مقطر خوراکی

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *