تأیید مازوت‌سوزی یک نیروگاه در حاشیه تهران

به گزارش تسنیم ، هر ساله ، با شروع فصول سرد سال ، یعنی. پاییز و زمستان و آغاز روند کاهش دما در شهرهایی مانند تهران ، این شهر با مشکل آلودگی هوا ، یکی از بزرگترین مراکز آلودگی در شهر روبرو است. تهران همچنین نیروگاهی است که گاهی اوقات با مصرف مازوت به جای گاز ، آلودگی هوای تهران را تشدید می کند.

 

از طرف دیگر با توجه به فصول سرد سال شاهد پدیده ای به نام “تغییر رنگ هوا” هستیم که شدت آلودگی هوا را در کلان شهرهای کشور به ویژه در تهران افزایش می دهد اما مسئله ای که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد ، مانند افزایش مصرف گاز ، نیروگاه ها است. در خانه ، نیروگاه ها همچنین باید از “مازوت” برای تأمین برق استفاده کنند ، که اثرات مخرب طولانی مدت بر هوای شهر دارد.

 

اکنون داریوش گلعلی زاده ، معاون مرکز ملی تغییر هوا و هوا سازمان حفاظت محیط زیست ، در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به وضعیت سوخت در نیروگاه های تهران گفت: “تاکنون ما در نیروگاه های تهران مازوت نداشته ایم. ، طبق مشاهدات ما “.

 

وی با اشاره به وضعیت سوخت نیروگاه های کشور گفت: ما در استان اصفهان دو نیروگاه داریم ، یکی نیروگاه شهید منتظری و نیروگاه اسلام آباد اصفهان ۱ که در داخل شهر هستند و نیروگاه بعثت تهران به هیچ وجه از مازوت استفاده نکرد. اما به دلیل کمبود سوخت ، آنها مجاز به استفاده از مازوت بودند و سازمان محیط زیست در نامه ای به دادستان کل کشور از آنها خواست با استفاده از دادخواست های خود مانع استفاده از مازوت در این نیروگاه ها شوند. در تهران نیروگاه ها مازوت نمی سوزانند بلکه فقط گاز می سوزانند.

تأیید مازوت‌سوزی یک نیروگاه در حاشیه تهران

معاون مرکز ملی تغییر اقلیم و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر معاون محیط زیست سازمان محیط زیست در مورد تصویب احتراق سوخت مازوت در نیروگاه های برق تهران. : آقای تجریشی وضعیت سوخت نیروگاه های استان تهران را مطرح می کند ما در نیروگاه های تهران مازوت داریم ، بنابراین در تهران دو نیروگاه داریم ، یكی نیروگاه تاراش و دیگری نیروگاه بعثت و این نیروگاه ها نیز حرارتی هستند.

 

گلعلی زاده همچنین با تأیید سوزاندن مازوت در یکی از نیروگاه های اطراف تهران ، افزود: نیروگاه پاکدشت دماوند که در اطراف تهران است ، مازوت را می سوزاند و آلودگی آن به تهران نمی رسد ، زیرا باد غالب در تهران نیست و آلودگی ناشی از آن است. این نیروگاه کارچاک و ورامین را احاطه کرده و این منطقه را آلوده می کند.

 

وی در پاسخ به این سال که چرا میزان آلودگی هوای تهران اینقدر بالا است ، گفت: “امسال وضعیت وارونگی هوا خیلی سریعتر اتفاق افتاد. ما آمار ایستگاه هایی را بررسی کردیم که مقدار so2 را نشان می دهند که معلوم است معمولاً در اطراف بزرگراه ها است. ” یعنی در مناطق ۱۸ ، ۹ و ۲۱ تهران و اطراف بزرگراه های امام رضا (ع) و امام علی (ع) ، جایی که کامیون ها و اتومبیل های دیزلی در حال حرکت هستند ، شاهد ذرات معلق هستیم ، اما بدون سوخت مازوت.

سرانجام معاون مرکز ملی تغییرات اقلیمی و تغییرات اقلیمی در سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: “در این مناطق تردد کامیون ها و اتوبوس ها انجام می شود و معمولاً اتوبوس هایی با هزینه بالا و فرسوده هستند. مصرف سوخت بسیار زیاد است. ”

 

مازوت یکی از هیدروکربنهای نفتی است که پس از نفتا ، بنزین و نفت سفید در مراحل تصفیه روغن خام بدست می آید و به دلیل سیاه بودن آن روغن سیاه نیز نامیده می شود. این ارزانترین سوخت برای اجاق گازها ، حمامها و کوره های نانوایی ها ، موتورهای دیزلی و برخی نیروگاه ها است. روغن کوره را روغن سنگین ، روغن دریا یا مازوت می نامند این سوخت از طریق برش برج تقطیر نفت خام به عنوان محصول برج تقطیر یا بقایای برج تقطیر بدست می آید که توسط نیروگاه ها و صنایع بزرگ باعث بیماری های قلبی عروقی می سوزد. و به مردم الهام می دهد.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/social/banews78620.html

درباره‌ی سفیر

blank

حتما ببینید

112 تست مثبت کرونا در فوتبال انگلیس

۱۱۲ تست مثبت کرونا در فوتبال انگلیس

به گزارش ایلنا ، EFL گزارش ۱۱۲ تست مثبت این هفته را از برنامه تست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *