تزریق واکسن کرونا چه حسی دارد؟

به گزارش خبرآنلاین ، دکتر کارا آگراندراند ، متخصص ریه ، یکی از اولین اعضای کادر پزشکی در نیویورک بود که واکسن Covid 19 را دریافت کرد. وی درباره تجربه خود در مورد واکسن گفت: “وضعیت طی ده ماه گذشته بسیار عجیب بوده است.” اگر سال گذشته به ما می گفتند که امسال چه اتفاقی خواهد افتاد ، هرگز باور نمی کردیم. به نظر می رسید جهان یک شبه تغییر می کند.

 

“من هنوز استرس بهار را احساس می کنم ، بنابراین وقتی شنیدم که من اولین کسی هستم که واکسن را دریافت کردم ، بسیار هیجان زده شدم ، اما در مورد آن به کسی نگفتم زیرا نگران بودم که این اتفاق نیفتد.”

تزریق واکسن کرونا چه حسی دارد؟

دکتر اگرستراند در مورد تجربه خود با تزریق می گوید: “واکسن واقعاً صدمه ای ندید ، فقط چند ثانیه طول کشید و سپس حال من خوب بود. من انرژی زیادی داشتم و هیچ عارضه ای نداشتم. تنها عارضه جانبی درد در بازو و محل واکسیناسیون برای مدت کوتاهی بود. بسیاری از دوستان و همکارانم واکسن دریافت کردند و دقیقاً مثل من بودند. همه ما خوشحال و سپاسگزار بودیم زیرا می دانستیم که برای پایان دادن به این همه گیر وحشتناک قدم های جدیدی برمی داریم.

 

وی گفت: این واکسن مهمترین ابزار ما در مبارزه با این بیماری خواهد بود. علاوه بر تمام کارهایی که تاکنون انجام داده ایم ، مانند فاصله اجتماعی ، استتار و غیره ، واکسن گام بعدی است که همه باید برای پایان دادن به این اپیدمی بردارند. ۹۵٪ اثر و عوارض جانبی جزئی نشان می دهد که این واکسن واقعاً مثر است. من افرادی را در سراسر ایالات متحده می شناسم که این واکسن را دریافت کرده اند و هیچ عارضه جانبی ، حتی تب و لرز نداشته اند.

وی در پایان گفت: “هدف دانشمندان و متخصصانی که این واکسن را تولید می کنند نجات مردم از این بیماری همه گیر است.” لازم به ذکر است که این واکسن پروتکل های ایمنی و آزمایشی سختی را پشت سر گذاشته است.

منبع:
https://www.beytoote.com/news/medical-news/banews78683.html

درباره‌ی سفیر

حتما ببینید

شغل عجیب در ژاپن؛ پیاده روی با دختران دبیرستانی؟!

شغل عجیب در ژاپن؛ پیاده روی با دختران دبیرستانی؟!

به گزارش رویداد ۲۴ ، کمی غروب خورشید گذشته و محله آکی هابارا شلوغ است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *