توهم توطئه در مطالبه واکسن

توهم توطئه ، که رویه برخی مقامات دولتی است ، به کمپین آنلاین “خرید واکسن” رسیده است. وزیر داخله می گوید تقاضای عمومی مردم برای خرید واکسن ضد تاج کار بیگانگان است و این تحولات به خارج از کشور هدایت می شود.

 

ایرانیان ، پس از مشاهده سهل انگاری مقامات در مورد خرید واکسن کرونا ، دریافتند که علی رغم تعداد زیاد قربانیان کرونا ، اما تمرکز مقامات بر روی واکسن ایرانی است که باید طی شش ماه آینده منتشر شود ، یک کمپین خرید آنلاین را آغاز کردند. واکسن تحصیل کرده به همین منظور ، بسیاری از کاربران هزاران توییت با هشتگ “خرید واکسن” در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند. این هشتگ دو بار در هفته به اولین روند در ایران تبدیل شده است.

 

چرخش واکسن

پس از این کارزار بود که مقامات ناگهانی از مواضع خود خارج شدند – که باید منتظر بمانند تا واکسن عروق کرونر ایران ساخته شود – و تسلیم تقاضای گسترده مردم برای تسریع در خرید و واردات واکسن کرونر شدند.

توهم توطئه در مطالبه واکسن

بنابراین ، آنها اعلام کردند که شرایط انتقال پول برای خرید واکسن فراهم شده است و خرید واکسن کرونر به زودی انجام می شود. عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی ، پنجشنبه گذشته متنی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و با اشاره به تأثیر تحریم های آمریکا بر روی این مشکل و تأخیر در خرید واکسن کرونا ، توافق اولیه انتقال پول واکسن از طریق یک حساب بانکی را برجسته کرد. وی از خرید این واکسن به قیمت ۲۰۰ میلیون یورو خبر داد. با این حال ، وی زمان ورود واکسن را مشخص نکرد و همچنین جزئیات مربوط به نوع ، مقدار و شرکت تولید کننده واکسن را ارائه نکرد.

 

در همان روز سخنگوی دولت علی ربیعی که پیش از این فکر می کرد خرید واکسن در شرایط فعلی مشکل است ، از صدور مجوز انتقال پول برای خرید واکسن کرونا از طریق بانک خبر داد. بسیاری معتقدند که فعالیت واکسن آنلاین منجر به تغییر ناگهانی مقامات واکسن شده است. اما اکنون وزیر کشور ، فعالیت های اینترنتی را فضایی می داند که توسط کشورهای خارجی هدایت می شود.

 

ننگ توطئه به خواسته های مردمی

اما به نظر می رسد وزیر کشور آثار تقاضای واکسن را برای افراد خارج از کشور پیدا کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی شنبه شب پنجم دی ماه در یک برنامه تلویزیونی گفت: “جو ایجاد می شود. افکار عمومی برای خرید واکسن تحت فشار هستند.” بخاطر داشته باشید که سه چهارم این برنامه های فضای مجازی برای تحریک افکار عمومی از خارج پشتیبانی و ارائه می شود. وی همچنین گزارش های منتشر شده درباره سو mis مدیریت مسئولان در واکنش به شیوع تاج را کار “دشمنان و مخالفان” خواند.

وی گفت: دشمنان و مخالفان همیشه علیه کشور ما صحبت می کنند و اولین اساس س ofالات آنها دشمن شناسی است و مشکلات کوچک و ناچیز روشهای رسانه را افزایش می دهند. اظهارات وزیر کشور و پیوند تقاضای عمومی برای خرید واکسن در آن سوی مرزها این سال را به وجود می آورد که تعریف برخی از کارمندان برای “مردم” کشور چیست و چه فکر می کنند حتی برایشان در این شرایط غیرقابل قبول است. تاج؟ چرا برخی از کارمندان دولت حق تقاضا را به مردم نمی دهند تا کوچکترین صدای تقاضا را به دشمنان و بیگانگان خود متصل کنند. شاید آنها عملکرد خود را بدون نقص بدانند و جایی برای درخواست اعتراض باقی نگذارند.

 

در حالی که برخی از مقامات به جای پاسخگویی به خواسته ها و خواسته های شهروندان ، پشت به مخالفان و دشمنان می کنند و “توطئه” مطالبات مشروع مردم را محکوم می کنند. آیا وقت آن نرسیده است که برخی از مقامات دولتی به جای تمرکز بر توهم توطئه و پرتاب توپ به زمین به دشمنان و مخالفان ، بر حل مشکلات و خواسته های مردم تمرکز کنند تا اگر توطئه ای از سوی مخالفین صورت گرفت ، آنها او را از مردم ناامید کنم؟ . آیا با تأیید عدم توانایی مقامات در جلب و همراهی مردم با سیاست داخلی کشور ، پای دشمنان به برخی مطالبات مردمی باز نمی شود؟

 

نظریه توطئه در طول تاریخ

ایرانیان با تئوری توطئه بیگانه نیستند ، این نظریه در ایران سابقه طولانی دارد و حتی می توان گفت در حافظه جمعی ایرانیان ثبت شده است ، اما در سال های اخیر این ادعا با شواهدی مبنی بر توسل برخی از مقامات به بار مسئولیت. خود را خالی کنید و با پاسخگویی خود را توجیه کنید. با ظهور ویروس کرون در ایران ، این ویروس از برچسب توطئه در امان نمانده است. در ابتدای ورود تاج ، عده ای گسترش آن در شهر قم را کار دشمنان دانستند و گفتند که دشمنان می خواهند چنین شهری از قم را به عنوان یک شهر مذهبی نابود کنند. برخی دیگر مانند علی اکبر طائفی پور ، فعال سیاسی بنیادگرا ، وی را به انتخابات پارلمانی و تلاش مخالفان برای اطمینان از مشارکت مردم در انتخابات مرتبط کردند.

پس از تأیید ورود تاج به ایران و هنگامی که موضوع قرنطینه و تعطیلی مشاغل مطرح شد ، حسن روحانی ضد انقلاب را مطرح کرد و در تاریخ ۲ آوریل در جلسه ستاد ملی ضد تاج تاجی اظهار داشت: “توطئه ضد انقلاب این است که فوران تاج در ایران “کار و فعالیت اقتصادی” باید بسته شود. در همان زمان ، محمود صادقی نماینده مجلس حسن روحانی را به دلیل “تئوری های توطئه” به “جلوگیری از تعطیلی دفتر” و “کنترل ظهور مجدد تاج” متهم کرد. وی در تاریخ ۲۶ آوریل در توئیت خود نوشت: “ستاد تاج تهران خواستار” ادامه تعطیلی دفتر “است ، اما رئیس جمهور” برای شکست دادن توطئه دشمن برای آسیب رساندن به اقتصاد کشور ، تعطیلی را نمی پذیرد.

 

برخی نیز عدم موفقیت پزشکان بدون مرز و اخراج آنها به کشور را به این نظریه مرتبط می دانند و می گویند که ۹ ماه پیش برخی از افراط گرایان با حضور تیمی از پزشکان بدون مرز در اصفهان برای مبارزه با تاج و حتی این طرح مخالفت کردند. برای ساختن بیمارستان توسط این پزشکان اخراج شدند. محمود صادقی ، نماینده وقت تهران در مجلس دهم ، روز سه شنبه (۲۶ آوریل) در توییتی نوشت که دلیل مخالفت با حضور پزشکان بدون مرز در ایران نگرانی برخی از افراط گرایان در مورد همکاری های بین المللی و تخفیف تحریم ها است.

 

وی به طور ضمنی به تئوری توطئه اشاره کرد و نوشت: “افراط گرایان می گویند آنها نگران” توطئه جنگ بیولوژیکی “هستند ، اما نگرانی آنها این است که” همکاری بین المللی ترکیه دیوار تحریم ایجاد نمی کند “.

 

هم اکنون نیز رحمانی فضلی تقاضای مردم برای خرید واکسن تاج را که در کمپین آنلاین خرید واکسن بیان شده است ، با خارجی ها پیوند می دهد. ظاهراً منشأ این هشتگ ها به بی اعتمادی کارمندان درگیر در جنگ با تاج در سال گذشته برمی گردد و نه به تجار از تحریم ها و دشمنان و مخالفان!

منبع:

https://www.beytoote.com/news/politics-social/tnews11067370.html

درباره‌ی سفیر

blank

حتما ببینید

112 تست مثبت کرونا در فوتبال انگلیس

۱۱۲ تست مثبت کرونا در فوتبال انگلیس

به گزارش ایلنا ، EFL گزارش ۱۱۲ تست مثبت این هفته را از برنامه تست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *