جریان مالی زندگی ام با انجیر رونق گرفت

جریان مالی زندگی ام با انجیر رونق گرفت

شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که چگونه محصول انجیر می تواند یک فرد را ثروتمند کند؟ در پاسخ باید به شما بگویم من با شروع کسب و کار خود در حوزه انجیر توانستم به آن رونق ببخشم و در مدت زمان کوتاهی ثروتم را چند برابر کنم.

انجیر استهبان

انجیر، انجیر استهبان خوراکی یا شال انجیر یا انجیر خشک، گونه ای آسیایی از گیاهان گلدار خانواده انجیران است. این درخت بومی خاور میانه و آسیای غربی است.

انواعی که در باغبانی از نظر مصرف میوه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از فیکوس کاریکا، فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا. فیکوس کاریکا همان انجیر معمولی است که به عنوان میوه مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ ولی فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا بیشتر برای تلقیح انواع انجیر خوراکی کاشته می‌شوند.

از انجیر می‌توان در تهیه مربا، بستنی، یا به شکل تازه استفاده کرد. میوه آن به شکل خشک، تازه، کمپوت، مربا، آرد و مارمالاد به مصرف می‌ رسد. از آنجایی که نگهداری و انتقال میوه تازه انجیر بسیار دشوار می‌باشد بیشترین استفاده آن به صورت فرآوری شده می‌باشد. سرکه انجیر نیز دارای طعم شیرین و دلچسبی می‌باشد که برای انواع ترشی و سالاد استفاده می‌گردد.

درحال حاضر شهرستان استهبان استان فارس بزرگترین تولید کننده انجیر دیم در جهان می باشد که محصول آن از کیفیت و مرغوبیت خاصی برخوردار است.

انجیر استهبان

انجیر تازه

انجیر یک میوه شیرین با دانه های متعدد ریز و پوست نرم است که همه اجزای آن قابل خوردن می باشد و چه انجیر تازه و رسیده باشد چه خشک شده باشد مورد مصرف قرار می گیرد. به دلیل وجود قند طبیعی سرشارش به آب نبات طبیعت معروف است.

ادامه مطلب  با ذهنیت مثبت ثروت را مهمان همیشگی خانه هایتان نمایید!

انواع انجیر معمولاً در آسیا یافت می شود و انواع مختلف این میوه می تواند به رنگ بنفش، قرمز، سبز و زرد طلایی باشد.

انجیر خشک شده تقریباً در همه جا و در تمام طول سال قابل دسترسی است. طبق یک مطالعه در مجله دانشکده تغذیه آمریکایی، این میوه به ویژه خشک شده آن، به دلیل مقادیر زیاد آنتی اکسیدان فنول، فیبر و دیگر مواد مغذی باید در رژیم غذایی به طور منظم استفاده شود.

انجیرها شیرین و نرم هستند و خمیر آنها به عنوان جایگزین شکر استفاده می شود.

انجیر تازه

انجیر سیاه

انجیر سیاه یکی از خوشمزه ‌ترین انواع انجیر است که در اواخر فصل تابستان راهی بازار می ‌شود. ارزش غذایی بالای انجیر سیاه باعث شده است که به عنوان میان وعده‌ای خوشمزه و سالم به حساب آید. خواص انجیر سیاه برای پروستات، طحال و استخوان‌ها بسیار زیاد است و پزشکان مصرف آن را به بیماران توصیه می‌کنند. شما می‌توانید با خرید انجیر سیاه خشک شده از بارجیل، از مزایای فوق‌العاده این میوه بهره‌مند شوید.

در طب سنتی مزایای زیادی برای انجیر خشک آورده شده است. این میوه انواع مختلفی دارد، اما طعم آن بسته به آب و هوا و شرایط رشد گیاه متفاوت است. انجیر سیاه یکی از انواع شیرین و آبدار آن است که در غرب ایران به وفور یافت می‌شود. این میوه طبع گرمی دارد و از این‌ر‌و به بدن کمک زیادی می‌کند. درمان بواسیر، کاهش گرما و تشنگی، رفع گرفتگی عضلات، رفع التهاب طحال، رفع سرفه، درمان آرتروز و تقویت استخوان‌ ها برخی از مهمترین خواص انجیر سیاه در طب سنتی است. در ضمن انجیر سیاه آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به انجیر زرد دارد.

ادامه مطلب  خرید مبلمان اداری خود را از مراکز معتبر انجام دهید

انجیر سیاه

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *