جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو 2

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو [با ۱۰روش فوری]

هنگامی که پوست تازه گردو با دست ها تماس پیدا می کند باعث سیاه شدن دست ها می شود، بنابراین این لکه های سیاه را نمی توان با شستن دست با ضدعفونی کننده دست از بین برد.

اگر دستان شما به دلیل پوست کندن گردو سیاه شده است راه حل هایی که در این بخش سفیر نیوز ارائه کرده ایم می تواند به شما در رفع سیاهی دست کمک کند.

علت سیاه شدن دست بر اثر تماس با گردوی تازه چیست؟

پوست تازه گردو به دلیل دارا بودن ترکیبات اسیدی، خاصیت رنگ دهی بسیار خوبی دارد. اگر پوست گردو با سطح بدن و اکسیژن تماس پیدا کند، لکه های قهوه ای رنگی ایجاد می کند که عمیق هستند و به راحتی از بین نمی روند.

همین خاصیت رنگی بسیار زیاد پوست گردو به همین دلیل است که از قدیم الایام به عنوان رنگ دهنده برای رنگ کردن موهای پوست گردو و رنگ کردن نخ و الیاف استفاده می شده است. این رنگ طبیعی بادوام و ماندگار بوده و مقاومت بالایی دارد.

روش های جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو

از بین بردن لکه های سیاه گردو با وایتکس

اگر دستتان آنقدر سیاه است که نمی توانید در مهمانی شرکت کنید، توصیه می شود دست خود را با مقدار کمی وایتکس بشویید و سیاهی دست را با لیف و وایتکس از بین ببرید.

 

شستن دست ها با ترکیب شیر و آب

با ترکیب مقادیر مساوی شیر و آب می توانید لکه های سیاه گردو را تا حد زیادی از دستان خود پاک کنید.

ادامه مطلب  یخچال کوچک چی بخرم؟

 

از بین بردن لکه های سیاه گردو با نمک و آبلیمو

برای از بین بردن لکه های سیاه گردو از روی پوست، نصف فنجان آبلیمو را با یک قاشق نمک مخلوط کنید و دست های خود را با این مخلوط بشویید.

 

از بین بردن لکه های سیاه از گردو با کرم لایه بردار

برای از بین بردن لکه سیاه گردو از روی پوست خود می توانید از کرم های لایه بردار استفاده کنید و رنگ باقی مانده روی دست را پاک کنید.

 

لکه های سیاه گردو را با پاک کننده لاک ناخن یا اکسید کننده رنگ مو پاک کنید

می توانید دست های خود را با لاک پاک کن یا اکسید کننده رنگ مو بشویید تا گردوی سیاه را از دستانتان پاک کنید. اما اگر پوست حساسی دارید این روش ها توصیه نمی شوند زیرا عوارض زیادی دارند.

جلوگیری از سیاه شدن دست با پوست گردو 3

گردوی سیاه را با صابون ظرفشویی و جوش شیرین پاک کنید

پوست گردوی سیاه را با صابون ظرفشویی و جوش شیرین پاک کنید. ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱/۴ فنجان مایع ظرفشویی مخلوط کنید، سپس دست خود را با یک مسواک قدیمی تمیز کنید. برای این منظور بهتر است از مسواک استفاده کنید که قبلا استفاده کرده اید و مخصوص این کار است.

باید مسواک را به جوش شیرین و مایع ظرفشویی آغشته کنید و سپس آن را روی پوست دست خود بمالید تا تیرگی یا سیاهی روی دستتان محو شود و سپس آنها را به خوبی تمیز کنید.

 

رفع سیاهی گردو از دست با برگ گردو

ادامه مطلب  ارزانترین اجاق گاز فردار [معرفی 30+ مدل پرفروش با قیمت]

برای از بین بردن گردوی سیاه از دست از برگ گردو کمک بگیرید تا با مالیدن آن روی لکه ها و شستن مرتب آن تا حد زیادی رنگ آن را از بین ببرید.

از بین بردن لکه گردو با روغن

برای از بین بردن لکه گردو می توانید از هر روغنی استفاده کنید. مقدار مناسب روغن را در دستان خود بریزید و آنها را به هم بمالید. برای نتیجه بهتر این کار را سه بار انجام دهید. اگر پوست حساسی ندارید می توانید ابتدا از لیمو استفاده کنید. در غیر این صورت برای از بین بردن لکه گردو به روغن پخت بیشتری نیاز خواهید داشت.

از بین بردن لکه گردو با سرکه

برای از بین بردن لکه گردو با این روش ابتدا باید یک کاسه را با سرکه سفید پر کنید و دستان خود را سی دقیقه در آن نگه دارید. فراموش نکنید که بعد از آن دست های خود را به خوبی بشویید. این روش ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد. پس اگر از طرفداران حرکات بیشتر هستید، از روش دیگری برای از بین بردن لکه پوست گردو استفاده کنید. سرکه سفید را روی یک گلوله پنبه بریزید و دستان خود را با آن بمالید.

حتما ببینید

یخچال مجردی

یخچال کوچک چی بخرم؟

بهترین یخچال کوچک هتلی با قیمت مناسب، یخچال هتلی برای ادارات، خانه های دانشجویی مجردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *