سکه را کجا نگهداری کنیم؟ 3

سکه را کجا نگهداری کنیم؟

نوسانات بازار سکه و ارز در ماه های اخیر در کشورمان باعث شده تب خرید ارز و سکه در بین مردم بالا برود و احساس کنند احتمال سقوط سرمایه پولی شان وجود دارد.

طلا فلزی است که به دلیل شرایط خاص فیزیکی، هیچ گاه خراب نمی شود و هیچ گونه بحران و نوسان اقتصادی بر آن تاثیر منفی نمی گذارد.

تنها چیزی که می تواند بلافاصله به پول و نقدینگی تبدیل شود طلا و دلار است. حجم کم، طلا و دلار با ارزش بالا می توانند اهرم و سرمایه ای برای استفاده در مواقع اضطراری باشند.

مجموع همه این مزیت ها این روزها توجه همه را به طلا و دلار جلب کرده است. در نتیجه خطر سرقت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. امروزه متأسفانه جرم و جنایت به یکی از حادترین معضلات جامعه بشری تبدیل شده است و هر روز شاهد انواع و اقسام جرایم به ویژه سرقت هستیم که امنیت شهروندان را مخدوش کرده و امنیت جامعه را مخدوش می کند.
امروز در وب سایت سفیر نیوز  مکان هایی را که برای نگهداری اشیای قیمتی در منزل مناسب تر و ایمن تر هستند را به شما معرفی می کنیم.

بهترین روش نگهداری طلا در منزل

گاوصندوق

می توانید طلای خود را در گاوصندوق هایی قرار دهید که در برابر ضربه مقاوم هستند. مزیت استفاده از گاو صندوق این است که طلا و جواهرات شما در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله که امروزه در برخی از نقاط کشورمان به چشم خود دیده ایم در امان خواهد ماند.

نکته مهم دیگری که در مورد گاوصندوق ها باید به آن توجه کنید این است که باید گاوصندوق خود را از وسط و از کف تا جایی که قرار دارد پیچ ​​کنید. از آنجایی که برخی از گاوصندوق ها را می توان با پرتاب از ارتفاع شکسته و باز کرد، این کار کار سارقان را راحت تر از همیشه می کند.

استفاده از قوطی رنگ

قوطی های رنگ خود را دور نیندازید. می توانید وسایل گران قیمت خود را در آن قرار دهید و در کنار جعبه های دیگر قرار دهید. حتما از گذاشتن علامت های خاص روی جعبه ها و همچنین چیدمان صحیح جعبه ها خودداری کنید. حتما جعبه را تمیز کنید تا مهر و موم شده به نظر برسد. جعبه های رنگ ارزان ترین راه برای نگهداری طلا هستند.

ادامه مطلب  گردنبند چشم نظر دخترانه [معرفی 30+ مدل خاص که جایی ندیدید!]

یک کشوی نامرئی داشته باشید

عمیق ترین کشوی خود را برای این روش ذخیره سازی طلا انتخاب کنید. سپس یک چهارم کف کشو را برای کشوی نامرئی خود رزرو کنید. چگونه باید یک تخته چوبی به اندازه پایین کشو بردارید.

سپس نوارهای چوبی را در کناره های کشو قرار دهید. این نوارها می توانند کشوی نامرئی شما را روی طلا نگه دارند. برای راحتی در هنگام برداشتن این کفی جدید، می توانید دسته ای را روی آن قرار دهید که هیچ کس جز شما از آن خبر ندارد. حالا با خیال راحت طلای خود را در آن پنهان کنید.

لوله های پی وی سی

روش دیگر برای نگهداری طلا استفاده از لوله پی وی سی است. لوله های پی وی سی را روی هم در زیرزمین یا انباری خانه خود قرار دهید. قسمت هایی را انتخاب کنید که ایمن تر هستند تا سارقان نتوانند برای مخفی کردن طلاهای شما به آنها دسترسی داشته باشند.

به دنبال مکانی امن در آشپزخانه است

آشپزخانه یکی از امن ترین و مفیدترین مکان ها برای مخفی کردن و نگهداری طلا است. یکی از راه های استفاده از وسایل در آشپزخانه این است که یک کیسه زیپ دار بردارید و پس از قرار دادن طلای خود آن را با جو پر کنید.

روش دیگر نگهداری طلا در آشپزخانه این است که انتهای برخی مواد غذایی را باز کرده و داخل آن طلا قرار دهید. این ترفند باعث می شود غذا مهر و موم شده به نظر برسد. اگر روش ساده‌تری می‌خواهید، می‌توانید اشیاء با ارزش خود را در جعبه‌هایی که پس از باز شدن تغییر نمی‌کنند پنهان کنید.

قسمت پنهان پشت کشو

کشوهای کابینت با پشت خود فضای خالی کمی دارند و برای نگهداری طلا مناسب هستند. می توانید در این قسمت جا باز کنید و اشیای قیمتی خود را در این مکان امن قرار دهید.

ادامه مطلب  گردنبند چشم نظر دخترانه [معرفی 30+ مدل خاص که جایی ندیدید!]

سکه را کجا نگهداری کنیم؟

سکه را کجا نگهداری کنیم؟

راه حل ساده تر

می توانید از وسایلی مانند چاپگر شکسته، جعبه قدیمی، اسباب بازی ها، رادیو قدیمی، جاروبرقی برای نگهداری طلا و اشیای قیمتی خود استفاده کنید. برای اطمینان از سالم بودن پول و طلای خود، می توانید از دستگاهی استفاده کنید که برای باز کردن آن به پیچ گوشتی نیاز است.

فضای خالی بین کابینت ها

اگر دقت کنید هر کابینت فاصله کمی با کابینت کنار خود دارد که می توانید مدارک مهم خود را در آن قرار دهید. می توانید از گیره استفاده کنید تا اسناد یا قبوض شما در این فضا گیر نکند.

پریز امن

بهترین مکان امنی که در چند سال اخیر معرفی شده است، پریز است! بله پریز می توانید طلا، پول یا سایر اشیاء کوچک و ارزشمند را در سوراخ پشت پریز قرار دهید و آن را ببندید. به نظر می رسد دزد وقت ندارد همه پریز ها را بگردد.

قفسه های دیواری ایمن

علاوه بر زیباسازی خانه، می توانید با داشتن کمد، مکانی مخفی و امن برای نگهداری طلا و پول نقد خود داشته باشید. هنگام ساخت قفسه، قسمتی مخفی در آن درست کنید که قابل مشاهده نباشد.

جای امن پشت دریچه

پشت دریچه خانه فضای امنی قرار دارد که برای نگهداری طلا مناسب است. می توانید شیر را بردارید و در هر گوشه ای از درپوش دیوار یک پیچ قرار دهید. سپس در هر گوشه درپوش یک آهنربا نصب کنید. در این حالت پیچ ها به آهنربای کلاهک جذب می شوند و در صورت نیاز می توانید به راحتی طلا و پول خود را خارج کنید.

ساعت

برای این روش ذخیره سازی طلا، ساعت دیواری یا رومیزی کم ارزش را انتخاب کنید. شما می توانید اشیاء با ارزش کوچک خود را در آنها پنهان کنید. این ساعت باید در معرض دید باشد تا سارقان به آن مشکوک نشوند.

سکه را کجا نگهداری کنیم؟ 2

پنهات کردن در کتانی

اکثر کفش ها، به خصوص کفش های کتانی، دارای کفی قابل جابجایی هستند که بهترین مکان برای نگهداری طلا و مخفی کردن طلاهای شماست.

ادامه مطلب  گردنبند چشم نظر دخترانه [معرفی 30+ مدل خاص که جایی ندیدید!]

پله های مرموز

اگر پله های شما چوبی است می توانید چوب یکی از پله ها را باز کنید و یک لولا روی آن نصب کنید و اشیای قیمتی خود را در آن پنهان کنید.

خاک ریختن روی طلا و پول

می توانید پول یا طلای خود را در یک ظرف پلاستیکی کوچک قرار دهید. سپس در خاک گلدان خود سوراخی ایجاد کنید و بطری را داخل آن قرار دهید و روی آن خاک بریزید. البته برای اینکه پول خود را سریعتر و با شلوغی کمتر به دست آورید، می توانید دانه کاج را در گودال بریزید.

همچنین یکی دیگر از راه‌های راحت‌تر برای نگهداری طلا این است که سنگی را به درب ظرف بچسبانید و سپس ظرف را در سوراخی در زمین قرار دهید، به این ترتیب وقتی بطری را می‌خواهید می‌توانید با برداشتن سنگ و دست زدن به خاک به آن دسترسی پیدا کنید.

بالش های دوست داشتنی

می توانید یکی از نرم ترین کوسن ها را برای نگهداری طلای خود انتخاب کنید. پس از قرار دادن لوازم خود در یک کیسه، آن را از قسمتی از درز بالش که قبلاً باز کرده اید، داخل بالش قرار دهید. دوخت مجدد درز بالش را فراموش نکنید.

مخفیگاهی تو در تو

پول، طلا و جواهرات خود را در یک جعبه قرار دهید و سپس آنها را در جعبه یا سبد حاوی لباس های کثیف قرار دهید.

آلبوم های عکس

آلبوم های عکس برای سارقان بی اهمیت هستند، بنابراین آلبوم ها بهترین مکان برای پنهان کردن صورت حساب های شما هستند.

دفن کردن

یک ظرف ترجیحا سطلی انتخاب کنید و اشیای قیمتی خود را در آن قرار دهید و آن را با خاک پر کنید. این روش نگهداری طلا هزینه زیادی ندارد.

اتاق بچه ها

چیزی جز اسباب بازی و لوازم بیهوده در اتاق بچه ها وجود ندارد. البته منشأ داستان از همین جاست، زیرا می توانید مکانی را در اتاق برای نگهداری طلا انتخاب کنید. مطمئن شوید که این مکان جایی است که فرزندتان به طور تصادفی طلا و پول شما را پیدا نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *