سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر خانگی

از جمله وسیله های کاربردی که در دسته وسایل ایمنی قرار می گیرد، سیستم اعلام حریق می باشد که در سایت آراد برندینگ به تفصیل صحبت شده است این سیستم در بسیاری از اداره جات، سازمانها و آپارتمانها و حتی خانه های مسکونی قابل نصب است که قابلیت بسیار بالایی نیز برای اعلام و شناسایی محل حریق دارد، از این رو خرید و فروش سیستم اعلام حریق زیتکس از نمایندگی های معتبر تهران که یکی از برندهای مطرح جهانی است، بسیار بالا می باشد.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر خانگی

سیستمهای اعلام حریق به دو دسته اتومات و دستی تقسم می شوند که نوع اتوماتیک در چند سال اخیر است که خود دارای انواع مختلف و آپشن های فراوان است.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

سیستم های اعلام حریق دو نوع هوشمند و غیر هوشمند هستند.سیستمهای اعلام حریق غیر هوشمند از روش دهدهی استفاده میکنند.

سیسیتم های اعلام حریق هوشمند یا انالوگ با استفاده از نرم افزارهای کاربردی بین حسگرها و تجهیزات و کنترل گر مرکزی وجود دارد از موقعیت یگدیگر اطلاع دارند.

کاشف ها عملکرد سیستم ها زیر نظر میگیرند و کنترل گر مرکزی با استفاده از اطلاعاتی که از کاشف ها میگیرد اقدام به تصمیم گیری در مورد وضعیت سیستم میکند.

طراحی و نقشه کشی سیستمهای ادرس پذیر هوشمند و غیر هوشمند مانند هم است و از این نظر تفاوای ندارند.

در سیستم های ادرس پذیر هوشمند هشدار اتش سوزی و هشدار مربوط به الودگی های محیطی و تجهیزات با هم تفاوت دارد و به راحتی میتوان تشخیص داد که مشکل مربوط به چیست.

ادامه مطلب  خودکار خط قرمز را بر روی فقر کشید

استاندارد های سیستم های اعلام حریق موارد زیر است.

  • EN
  • EVPU
  • LPCB
  • ۵۴_Ul
  • NFPA72
  • BS5839

در زمان طراحی سیستم و تجهیزات معرفی یکی از این استاندارد ها توسط کارفرما یا پیمان انجام میشود.

تجهیزات سیستم اعلام حریق ادرس پذیر موارد زیر میباشد.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

اجزای اصلی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر کنترل گر مرکزی حسگر ها و هشدار ها میباشند.

دود، حرارت، شعله و گاز ورودی هایی هستند که حسگرها به ان حساس هستند و بعد از رخ داد یکی از عوامل ورودی حسگر ها با استفاده از اژیر و هشدار که خروجی سیستم هستند اعلام میکنند که مشکلی بوجود امده است.

اجزای اصلی در سیستم های اعلام حریق ادرس پذیر غیر هوشمند یا متعارف، ادرس پذیر، ادرس پذیر هوشمند و بی سیم یکی است و تفاوتی با هم ندارند.

سیستم اعلام حریق خانگی

یکی از محصولاتی که در سراسر جهان توسط دولتها به صورت جدی پیشنهاد می شود سیستم اعلام حریق با دزدگیر اماکن خانگی می باشد زیرا همانطور که می دانید هنگام آتش سوزی ممکن است هیچ صدایی شنیده نشود و فرد خیلی دیر متوجه خطر شود و این مسئله یعنی به خطر افتادن جان یک شخص و موارد زیادی وجود داشته است که افراد در منزل خود در حال استراحت شبانه بوده اند و متوجه حریق نشده اند و جان خود را از دست داده اند اما این سیستم هم به عنوان یک هشدار دهنده کاربرد دارد و هم می تواند باعث جلوگیری از خطرات جانبی دیگر شود و به طور کلی یک نوع محصول بسیار پر مصرف و عالی در زندگی به شمار می رود و وجود آن در هر خانه ای ضروری می باشد.

ادامه مطلب  چه تلاشی برای افزایش درآمد خود کرده اید؟

یکی از نکات مثبت درباره این محصول را می توان سرعت عمل آن دانست زیرا دارای یک نوع فناوری می باشد که در زمان بسیار کمی حریق را تشخیص می دهد و در این مواقع حتی ثانیه ها هم ارزش بسیار زیادی دارند و هر چه زودتر باید اقدام به ترک محل مذکور کنید و این دستگاه کاری می کند که شما در همان دقایق اول متوجه خطر به وجود آمده خواهید شد زیرا یک نوع سیستم صوتی بسیار قوی بر روی آن نصب شده است که قادر است آژیر بسیار بلندی را در سراسر خانه پخش کند و این صدا هر فردی را آگاه و هوشیار خواهد کرد.

سیستم اعلام حریق خانگی

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که نوع و کیفیت سیستم اعلام حریق خانگی نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید نصب آن به صورت اصولی انجام شود تا سریعا تشخیص حریق انجام شود و برای تهیه چنین محصولی یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم که در ادامه آن را به شما معرفی خواهیم نمود.

یک سیستم امنیتی همچون دوربین مدار بسته بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا کوچک ترین مشکل و اختلال در آن می تواند به قیمت جان افراد تمام شود پس بهتر است بهترین و با کیفیت ترین نوع آن را تهیه کنید و آسایش و آرامش بیشتری نیز داشته باشید و به این منظور شما می توانید با فروشنده ای در ارتباط باشید که سابقه بسیار درخشانی در بازار دارد و توانسته اعتبار زیادی را کسب نماید.

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


خطای RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received