علت زرد شدن کاشی دستشویی

علت زرد شدن کاشی دستشویی چیست؟

استفاده از کاشی و سرامیک مناسب برای فضاهای فشرده و مرطوب مانند حمام و توالت بسیار مهم است. زیرا این مکان ها باید رطوبت زیادی را جذب کنند و در معرض مواد اسیدی قرار دارند.

مکان هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام که دائماً با آب در تماس هستند و بسیار شلوغ هستند باید به طور مرتب تمیز شوند و با روش های عملی تمیز شوند تا لکه های مختلف، رنگ زرد و جرم از این گونه کاشی ها پاک شود.

تمیزی همیشگی کاشی و سرامیک در منزل و سرویس بهداشتی جلوه بسیار خوبی به فضا می دهد. به همین دلیل لازم است بدانید که چگونه زردی را از توالت و کاشی و سرامیک و سایر قسمت ها مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی پاک کنید.

ابتدا باید بدانید که چرا چنین لکه هایی روی کاشی و سرامیک ظاهر می شوند و به اصطلاح کاشی های سرامیکی توالت یا حمام زرد می شوند. پس از شناسایی لکه ها باید از لکه برها استفاده کرد.

علت زرد شدن کاشی دستشویی

علت زرد شدن کاشی دستشویی

یکی از عواملی که باعث زرد شدن کف سرامیک می شود استفاده از آماده سازی نامناسب است که منجر به ناهمواری سطح کاشی و سرامیک می شود. لعاب روی سطح سرامیک به مرور زمان با شستشو و استفاده از مواد اسیدی از بین می رود و سرامیک زرد می شود.

اگرچه سرامیک هایی که ضد آب و مقاوم در برابر خوردگی رنگ هستند، چنین مشکلاتی ندارند. اما گاهی اوقات کشیدن اجسام سنگین روی این گونه کاشی ها و سرامیک ها منجر به ناپدید شدن لایه محافظ می شود.

رطوبت باقی مانده برای مدت طولانی روی سرامیک های کف باعث زرد شدن سطح آن می شود. بنابراین برای جلوگیری از زرد شدن کف سرامیک بهتر است سطح سرامیک را خشک نگه دارید و از مواد اسیدی قوی استفاده نکنید.

زیرا لعاب سرامیکی را از بین می برد و آن را زرد می کند. همچنین استفاده از پاک کننده های اسیدی باعث از بین رفتن درزها و درزهای بین کاشی و سرامیک و جذب رطوبت بیشتر می شود. این امر باعث رشد باکتری ها و قارچ ها در این قسمت ها شده و باعث زرد شدن کف سرامیکی می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *