آهن اسفنجی نی ریز

فرآورده آهن آسانسوری بود که مرا به قله ثروت رساند

از آن ‌جایی ‌که به ‌دنبال یک کسب ‌و کار سودآور بودم با آشنایی با حوزه آهن توانستم به ‌راحتی به هدف خود که سودآوری و ثروت بود برسم و پله‌ های ترقی و پیشرفت را به ‌سرعت بپیمایم. از آن ‌جایی ‌که این محصول بسیار پر جاذبه و پر طرفدار است. توانستم در این صنعت مسیر ثروت ‌سازی را کوتاه کنم و با یک ترفند خوب صاحب ثروت زیادی شوم.

آهن پروفیل

از مشخصات آهن پروفیل می‌ توان به قابلیت جوش پذیری مطلوب آن اشاره کرد و این پروفیل ها در ابعاد دقیقی ساخته شده اند. در صنعت ساختمان سازی آهن پروفیل به دو دسته کلی پروفیل باز و پروفیل بسته طبقه‌ بندی می‌ شوند و هر کدام از آن ها دارای مصارف گسترده ای هستند. همچنین برخورداری از خواص مکانیکی ویژه در افزایش کیفیت و کارایی آهن پروفیل موثر واقع شده است و دارای سبکی و انعطاف پذیری هستند. ساختار آهن پروفیل به گونه‌ ای بوده که در برابر ضربات و خوردگی ها استحکام بسیار بالایی دارد و موجب افزایش دوام و طول عمر ساختمان می شود.

آهن پروفیل

آهن اسفنجی گل گهر

از آن جا که استخراج سنگ آهن فرآیند زمان‌ بر و پیچیده ای بوده و همچنین می تواند به محیط زیست آسیب های فراوانی وارد کند. از آهن اسفنجی گل گهر در کوره های ذوب نیز استفاده می کنند، در این کوره های ذوب اغلب از مواد دیگری استفاده می‌ شد که منابع محدودی دارند اما از آن جایی که آهن اسفنجی در مقدار های بالایی تولید می شود همین باعث شده که بتوان از آن به عنوان یک جایگزین برتر در کوه های ذوب استفاده کرد. از آهن اسفنجی برای افزایش استحکام برخی از آلیاژها نیز استفاده می کنند، به طور مثال می‌ توان از این نوع آهن پودر شده و نرم برای ساخت انواع اسکلت های ساختمانی در استحکام های بسیار ویژه و بالا استفاده می شود.

ادامه مطلب  ارتباط سحر خیزی با موفقیت چیست؟

آهن اسفنجی گل گهر

آهن اسفنجی نی ریز

ساخت شمش فولادی با آهن اسفنجی نی ریز بازدهی آن را تا حد زیادی بالا می برد همچنین در کارخانه فولادسازی آهن اسفنجی نی ریز به عنوان خنک کننده در مبدل های LD کاربرد دارد. استفاده از آهن اسفنجی نی ریز از سال ۸۹ در کوره های یزد شروع شد و یک کارخانه در یزد آهن اسفنجی نی ریز را برای اولین بار مصرف کرد و کارخانه های دیگر با تاخیر از این محصول استفاده کردند. نتایج اولیه کار با آهن اسفنجی نی ریز منفی بود زیرا شناختی کافی از این محصول نداشتند و کار کردن با آن زمان بر و سخت بود.

آهن اسفنجی نی ریز

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *