رنگ-نسوز-اصفهان

قیمت رنگ نسوز براق اصفهان

رنگهای نسوز یکی از پرکاربردترین رنگها در صنعت می باشد و در برابر حرارت بالا مانند عایق عمل می کند طوری که نمی گذارد به سطح آسیب برسد از مهمترین کاربرد آن می توان به استفاده آن در لوازم خانگی اشاره نمود رنگ نسوز براق مشخصات واضحی دارد از جمله اینکه در روی سطح چسبندگی عالی ایجاد می کند و در برابر حرارت تا ۷۰۰ درجه سانتیگراد مقاوم است و همچنین بو ندارد پوشش دهی مناسبی دارد و حرارت باعث نمی شود رنگ آن کم شود و ضد خش و ضد پوسته است.

رنگ نسوز کاربردهای مختلفی در خانه و صنعت دارند اسپری رنگ نسوز صنعتی بسیار در کارخانجات و مراکز صنعتی کاربرد دارد و عملکرد خوب آن همانا خنثی بودنش در برابر حرارت است  مانند رنگهای ساختمانی که مقاومت چندانی در برابر حرارت ندارند نیست.

رنگ-نسوز-اصفهان

رنگهای نسوز امروزه به علت ویژگیهای منحصر به فردی که دارد در مصارف خانگی و همچنین در صنعت از آن استفاده می کنیم که رنگ نسوز براق انواع مختلفی دارد از جمله:

رنگ پلیمری برپایه سیلیکون این رنگ مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد در ساخت و ساز به عنوان روکش محافظت کننده مورد استفاده قرار می گیرد حتی می توان از آن به عنوان زیر لایه داغ استفاده کرد به طور کلی هرچه سیلیکون آن بیشتر باشد مقاومت آن در برابر گرما بیشتر می‌شود لذا کاربرد آن خاص تر می گردد.

نوع دیگر این رنگ پودری می باشد و بر پایه سیلیکون و اپوکسی که به رنگ سیلیکون شبیه هستند و تفاوتی که با این رنگها دارند این است که درجه بالای حرارت و عملکرد بهتری دارد.

ادامه مطلب  علاقه ام به سیسمونی نوزادان مرا به درآمد رساند

رنگ نسوز اصفهان

رنگها زیبایی شگرفی را به سازه و ساختمانها به وجود می آورد و اصفهان یکی از شهرهای تولید کننده رنگ نسوز است رنگ نسوز برای به حداقل رساندن گستردگی آتش استفاده می شود و یکی از کارآمدترین اقدامات برای جلوگیری از گسترش سریع آتش می باشد.

رنگ ضد حریق در صنعت ساختمان بسیار اهمیت داشته و وقتی صحبت از ساختمانهای مسکونی می شود می تواند مهار کننده آتش باشد، زیرا مهار آتش باعث می شود زمان بیشتری برای فرار از ساختمان در صورت آتش سوزی وجود داشته باشد اغلب رنگ ضد حریق را با رنگ متورم اشتباه گرفته می گیرند، در حالی که رنگ ضد آتش بسیار شبیه آن است و از گسترش شعله جلوگیری می کند.

قیمت-رنگ-نسوز-براق-اصفهان

یکی از  اقلامی که می تواند از به وجود آمدن حرق جلوگیری نماید رنگ نسوز اصفهان می باشد.

رنگ متورم با افزایش دما در ساختمان با ایجاد یک لایه ضخیم فوم و تورم که عناصر پوشاننده آن را عایق می کند، واکنش نشان داده و آتش را مهار و خفه می کند و از آسیب رساندن به ساختار ساختمان جلوگیری می نماید رنگ ضد حریق یا نسوز،احتراق و اشتعال پذیری هرگونه مصالح ساختمانی را که روی آن استفاده می شود کاهش می دهد، اما از بروز آتش سوزی جلوگیری به عمل نمی آورد رنگ می تواند گسترش آتش را برای مدتی به تاخیر بیندازد و از گستردگی سریع آن جلوگیری کند.

انواع مختلفی از رنگ ها مانند: رنگ ضد حریق برای چوب، رنگ ضد حریق برای بندچوب و رنگ ضد حریق برای سطوح فلزی یا لاکی وجود دارد.

ادامه مطلب  مقوا اشتنباخ بافت دار مشهد

رنگ نسوز داخل شومینه

افراد باید قبل از این که از رنگ نسوز، داخل شومینه استفاده کنند، سطح آن را کاملا تمیز کنند تا هیچ گرد و غباری بر روی آن نباشد برای این کار بایستی از شوینده های مناسب استفاده کنند.

توجه داشته باشید که میزان چسبدگی این رنگ تا حد زیادی به تمیز بودن سطح مورد نظر بستگی دارد و اگر سطح نمیز نباشد رنگ هم چسبندگی خوبی نخواهد داشت.

قبل از استفاده از رنگ نسوز پودری چکشی آن را کاملا با همزن یکنواخت کنید و مقداری تینر به ان اضافه کنید تا کاملا رقیق شود و اگر قرار است در فضای بسته از آن استفاده نمایید، حتما سیستم تهویه هوا را روشن نمایید تا دچار مشکلات تنفسی نشوید.

رنگ-نسوز-داخل-شومینه

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت رنگ نسوز صنعتی تاثیر بگذارد که یکی از آنها نحوه خیرد و فروش است مراکز بسیاری در تمام سطح شهر به فروش رنگ نسوز شومینه می پردازند افراد می توانند برای استفاده از این رنگ از قلمو استفاده نمایند البته اگر سطح مورد نظر کم است ولی اگر سطح زیاد بود بهترین راه اسپری کردن است برای رنگ کردن بایستی به دما توجه داشته باشند چرا که در صورت رطوبت رنگ دیر تر خشک می شود بنابراین زمانی که هوا به شدت گرم می باشد به هیچ وجه به رنگ آمیزی نپردازید.

اگر قصد دارید از روش اسپری برای رنگ آمیزی استفاده کنید بهتر است که از مخزن جذب رطوبت و فیلتر روغن بهره بگیرید.

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *