هویج چشم من را به سود روشن کرد

هویج چشم من را به سود روشن کرد

گروهی از صیفی جات از جمله هویج علاوه بر خواص بی نطیرش بازار صادارت و سود بالایی را دارند و بسیار مورد استقبال کشور های قرار می گیرند که شرایط کاشت آن محصول را در کشورشان ندارند به همین خاطر کشور ایران با توجه چهار فصل بودن زادگاه اصلی صادرات صیفی جات است و من در نطر گرفتن این مورد در حوزه مشغول به فعالیت شدم و سطح درآمدم را بالا بردم.

هویج گرد

به سبب داشتن شکل مینیاتوری یا تزئینی و همچنین سخت تر بودن کاشت آن نسبت به هویجهای معمولی، قیمت هویج گرد از هویجهای معمولی اندکی بالاتر و گران تر می باشد.

ارزش غذایی هویجهای گرد شامل، ۸۶ تا ۹۵ درص آب، ده درصد کربوهیدرات و مقدار بسیار ناچیزی چربی و پروتئین است که یک هویج گرد حدودا بیست و پنج کالری و تنها چهار گرم کربوهیدرات قابل هضم دارد.

هویجهای گرد نارنجی رنگ دارای مقدار زیادی بتاکاروتن، بیوتین، ویتامین K، پتاسیم، ویتامین B6، فیبر، لئوتین، آنتوسیانین، آلفاکاروتن می باشد که خواص شگفت انگیزی به آن می بخشد.

مزایای مصرف هویج گرد برای بدن: بهبود بینایی: از آنجایی که این هویجها به مقدار زیادی ویتامین آ دارند و سرشار از کاروتونوئیدها که پیش ساز ویتامین آ هستند، می باشند و استفاده مداوم آن در جیره غذایی روزانه خود، سبب افزایش و بهبود بینایی می شود.

هویج گرد

هویج فرنگی

قیمت فروش هویج فرنگی، براساس روز و یا فصل تغییر می کند و هویج های مرغوب تر قیمتی بهتر دارند و خوشمزه تر می باشند.

در مواقعی که هویج فراوان است، قیمت کمتری خواهد داشت.

ادامه مطلب  ساده ترین روش پولدار شدن بانوان ایرانی با کوکی

بذر هویج را مانند بذر سایر سبزی های ریشه ای در محل اصلی می کارند.

موقع کاشت بذر در نقاط سرد سیر که دارای زمستان های سخت می باشد، در فصل بهار بعد از برطرف شدن خطر یخبندان می باشد و در نواحی گرم معتدل که خطر یخبندان وجود ندارد بذر این گیاه را می توان در پائیز و یا زمستان کاشت.

برای بدست آوردن هویج تازه و لطیف باید بذر آن را به تدریج کاشت و آخرین کاشت باید از بذر انواع زودرس اقلاً دو ماه قبل از رسیدن سرمای شدید و یخبندان انجام می گیرد.

بذر هویج را بطور خطی می کارند. فاصله خطوط از ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر نسبت به آب و هوا و نوع خاک تغییر می کند.

هویج فرنگی

هویج شیراز

هویج به صورت عمده و فله در بازار تهران با قیمت های متفاوت به فروش می رسد.

هویج شیراز هم مصرف فراوانی دارد و شیرازی ها در اغلب مواد غذایی خود از هویج استفاده می کنند.

هویج گرد کوچک در بازار های شیراز به فروش می رسد و در صورت پیدا نشدن در بازار از طریق راه ها و بازار های اینترنتی می توانید آن را تهیه نمایید.

از هویج در انواع غذا ها، ترشی ها، مربا ها، کیک و شیرینی مانند کیک هویج، و در حلواها و غیره استفاده می شود.

اگر شما به دلیلی خاص نمی توانید هویج مصرف کنید می توانید در موارد مختلفی که بالا ذکر شد از هویج استفاده کنید تا مواد غذایی مفید آن را به بدن خود برسانید.

هویج از صیفی جات های بسیار غنی می باشد که خواص متعددی برای ما دارد و آنهایی که به سلامتی خود اهمیت می دهند.

ادامه مطلب  تکنیک طلایی که مرا پولدار کرد

از این محصول مقوی در غذایی خود استفاده کنند برخی از دوستان ممکن است از طعم آن در غذا وقتی پخته می شود لذتی نبرند ولی آن عزیزان هم می توانند از آن به صورت خام استفاده کرد.

هویج شیراز

حتما ببینید

آتل شانه

ثروتی که شکستگی های بدهکاریم را آتل بندی کرد

در جریان ثروتسازی به موانعی برخواهید خورد که با ممارست و سماجت باید بتوانید از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *