نحوه پاك كردن رژ لب از لباس

پاك كردن رژ لب از لباس [با ۸ روش جادوِئی!]

یکی از مشکلات رایج بسیاری از خانم ها لکه رژ لب روی لباس آنهاست. پاک کردن لکه رژ از روی لباس زمان بر و گاهی سخت است و یکی از شرم آورترین کارها برای خانم هایی است که نمی دانند چگونه لکه رژ لب را از روی پارچه پاک کنند.

در رابطه با از بین بردن لکه رژ لب از روی لباس باید بدانید که بهتر است این لکه مانند بسیاری از لکه های دیگر سریعا پاک شود زیرا اگر این لکه روی بافت پارچه تاثیر بگذارد کار شما بسیار سخت و دشوار می شود.

یکی از مشکلات از بین بردن لکه های رژ لب این است که این لکه ها معمولا دیر ظاهر می شوند. یعنی زمانی که می خواهید لکه رژ لب را پاک کنید، زمانی که لکه رژ لب روی پارچه لباستان ثابت می شود. بنابراین حذف آن کمی دشوارتر و زمان بر است.

همانطور که می دانید باید سریع عمل کنید و بلافاصله لکه را از روی لباس پاک کنید. زیرا هنگامی که رنگ جذب شد و لکه به پارچه نفوذ کرد، شما در مسیر سختی قرار می گیرید و ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید و لباس ها به درستی تمیز نشوند.

بهترین روش های پاك كردن رژ لب از لباس

روش پاك كردن رژ لب از لباس

از بین بردن لکه رژ لب از لباس های سفید

برای از بین بردن لکه رژ لب از لباس های سفید می توانید از سفید کننده استفاده کنید اما این روش برای لباس های رنگی و بسیاری از پارچه ها امکان پذیر نیست.

رژ لب را با الکل پاک کنید

ادامه مطلب  از بین بردن بوی گوگرد از لباس با 7 روش آسان

لکه رژ لب را با یک پارچه یا دستمال مرطوب کودک پاک کنید و الکل را روی لکه بمالید و بگذارید ۵ دقیقه بماند تا رژ لب روی لکه بماند. با آب سرد بشویید و این کار را تکرار کنید.

لکه های رژ لب را با جوش شیرین پاک کنید

اگر الکل لکه را پاک نکرد، جوش شیرین را با یک برس یا مسواک قدیمی روی لکه بمالید تا لکه محو شود و سپس پارچه را با مواد شوینده بشویید.

لکه های رژ لب را با خمیر دندان پاک کنید

اگر لباس‌هایتان با رژلب لک شده است، خمیر دندان را روی لکه بمالید و سپس لباس را کاملا بشویید.

لکه های رژ لب را با صابون پاک کنید

برای از بین بردن لکه رژ لب، آن را با یک پاک کننده ملایم مانند صابون بشویید. اگر لکه پاک نشد و اثر باقی ماند، از پاک کننده های دیگر استفاده کنید.

لکه های رژ لب را با اسپری مو پاک کنید

برای از بین بردن لکه رژ از روی لباس، اسپری مو را روی لکه اسپری کنید و یک ربع بعد با آب و صابون بشویید تا اثری از رژ روی لباس باقی نماند.

پاك كردن رژ لب از لباس

لکه های رژ لب را با محلول های پاک کننده پاک کنید

برای از بین بردن لکه رژ لب، از انواع محلول های پاک کننده مانند شوینده های مایع، ایزوپروپیل الکل و آمونیاک برای حل کردن چربی استفاده کنید. همانطور که در نمناک توضیح دادیم برای استفاده از این محلول ها ابتدا لکه رژ لب را با یک دستمال مرطوب تمیز پاک کنید سپس از محلول خود استفاده کنید و طبق برچسب لباس بشویید. توجه داشته باشید که هرگز نباید از آمونیاک روی پشم یا ابریشم استفاده کنید.

ادامه مطلب  خرید انواع پرزگیر لباس [10+ مدل حرفه ای]

لکه رژ لب را با مایع ظرفشویی پاک کنید

برای از بین بردن لکه رژ لب، مقدار کمی مایع ظرفشویی را روی لکه بریزید و سپس با یک پارچه مالیده و با آب سرد بشویید. این مرحله را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.

نکته مهم:

برای اینکه بافت پارچه هنگام از بین رفتن لکه از بین نرود، قبل از هر کاری با مشخصات پارچه لباس خود آشنا شوید تا زیبایی پارچه از بین نرود.

حتما ببینید

پرزگیر لباس درما مدل MQ811

خرید انواع پرزگیر لباس [۱۰+ مدل حرفه ای]

بهترین پرز گیر لباس چی بخرم؟ بهترین مدل پرز گیر لباس کدام است؟ اگر شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *