کیفیت هوای تهران همچنان در وضعیت قرمز است

به گزارش ایرنا ، طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، میانگین غلظت ذرات گرد و غبار زیر ۲٫۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته که منجر به ۸:۳۰ امروز با شاخص ۱۶۴ می شود ، برای همه گروه ها ناسالم بود.

 

در همان دوره ، غلظت ذرات آلاینده با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۰۰ ، ازن با شاخص ۱۱ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۰ و مونوکسیدکربن با شاخص ۴۷ وجود دارد.

 

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی ، منطقه ۱ ، در شرایط ناسالم برای گروه های آسیب پذیر

به ترتیب ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی ، منطقه ۱ با شاخص ۱۴۲ ، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۴۶ و گلبرگ های منطقه ۸ با شاخص ۱۴۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از نظر آلودگی ذرات کمتر از ۲٫۵ میکرون با بیشترین آلودگی کمی در بین مناطق ناسالم وجود دارد این گروه حساس است.

کیفیت هوای تهران همچنان در وضعیت قرمز است

ایستگاه شریف ۲ ، ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه های شریف منطقه ۲ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۸۲ و پوبدا منطقه ۱۳ با شاخص ۱۸۱ بیشترین آلودگی را از نظر ذرات گرد و غبار زیر ۲٫۵ میکرون برای مدت مشابه داشته و به عنوان مناطق ناسالم برای همه ثبت شده اند گروه ها. .

شاخص کیفیت هوا ملاکی برای تعیین کیفیت روزانه هوا و ارتباط آن با سطح سلامت انسان است ، از صفر تا ۵۰ در شرایط تمیز یا سبز ، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد ، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای حساس گروه ، به ترتیب یا نارنجی ، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز ، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا بنفش.

 

۱۰ روز زمان ناسالم برای همه گروه ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک ، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا سالم ، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران ثبت شده است.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/social/tnews11068408.html

درباره‌ی سفیر

حتما ببینید

شغل عجیب در ژاپن؛ پیاده روی با دختران دبیرستانی؟!

شغل عجیب در ژاپن؛ پیاده روی با دختران دبیرستانی؟!

به گزارش رویداد ۲۴ ، کمی غروب خورشید گذشته و محله آکی هابارا شلوغ است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *